Как да си направим определител на облаци

В международния ден на метеорологията ви показваме как да си направите определител на облаци. 

Прекарваме много време в наблюдаване на облаците. Откриваме в тях различни форми, следим скоростта, с която се движат, а още от три-четиригодишно Момчето знае за кръговрата на водата и за образуването на облаците от страхотните енциклопедии с капачета. 

Днес ви показваме как да задълбочите интереса на децата и да си направите домашен определител на облаци, като изтеглите н напълно безплатно нашия шаблон, оцветите, залепите на гофриран картон и изрежете прозорче.

Участието на детето в създаването на определителя чрез оцветяване, лепене, изрязване е не просто продължително, а задължително, за да се почувства свързано, щастливо и доволно от резултата. Дори да не оцвети перфектно, със сигурност ще успее да разпознае облаците, които зърне през прозорчето. 

Изтеглете двете страни на определителя от тук: 

Страна 1

Страна 2

В шаблона ще откриете шест от най-често срещаните облаци в България, латинските им наименования и кратко обяснение за всеки вид, което да залепите на гърба за бързи справки.

Заниманието е подходящо за деца над 3 г.


Такъв вид определители (не само за облаци) циркулират от години в международното интернет пространство и има много разновидности. В нашия съм включила облаци характерни за България, кратка информация за всеки вид и възможността децата сами да ги оцветят.

Ако ни следвате отдавна знаете, че предпочитам всичко да си правим сами, защото зная колко ценно и обичано за децата е всичко направено собственоръчно. Освен това, с помощта на подръчните материали, които лесно се намират, можем да създаваме достатъчно издръжливи предмети, които, след като изпълнят предназначението си да изхвърлим без угризения на съвестта. 

И така учим, творим и рециклираме.

Коментари

Публикуване на коментар